True Love Labradoodles

Reico PARTNER    Ing. Denisa Ulíková Daminová
+ 421 907 540 350
Reico - zdravé kŕmenie

Austrálsky Labradoodle je pomerne nové plemeno psa, ktoré bolo vyšľachtené v Austrálii. Je kríženec piatich plemien – Pudel kráľovský, stredný a mini, Labradorský retríver, Anglický a Americký kokeršpaniel a Írsky vodný španiel. 

Kráľovská asociácia vodiacich psov

Koncom 80-tych rokov dostala austrálska asociácia špeciálnu požiadavku od zrakovo postihnutej ženy z Havaja. Žiadala vodiaceho psa, ktorý by nevyvolával alergie u jej manžela. Wally Conron, manažér chovu v austrálskej kráľovskej asociácii vodiacich psov – Guide Dogs Victoria, sa rozhodol skrížiť dve osvedčené plemená, známe svojou inteligenciou, schopnosťou výcviku a hypoalergénnou srsťou. Výsledkom kríženia Labradora „Brandyho“ a štandardného Pudla „Harleyho“ boli šteniatka nového plemena Labradoodle.

Austrálsky Labradoodle

Popularita Labradoodla ako vodiaceho psa rýchlo rástla, no napriek tomu zdokonaľovali jeho kvality. Labradoodla skrížili s Americkým a Anglickým kokeršpanielom a Írskym vodným španielom, čím dosiahli vysoko kvalitné plemeno s hypoalergénnou srsťou, ktorá nepĺzne a nevyvoláva alergie ani astmu. Krížením Labradoodlov so psami z kráľovskej asociácie, zároveň zlepšili povahu psov, ich schopnosť absolvovať náročný výcvik a zachovať si temperament služobného vodiaceho psa. A tým začala história plemena Austrálsky Labradoodle.

Charlie – kimkustersfotografie
Australian Labradoodle Slovakia, fenky Taffy Coco a Paris

Medzinárodne uznávané plemeno

Austrálsky Labradoodle ALD sa čoskoro stal veľmi populárnym a žiadaným plemenom v Austrálii, USA aj v Európe. Je uznávaný organizáciami ALA v Austrálii, ALAA v Spojených štátoch, ALAEU v Európe aj celosvetovou asociáciou WALA (Worldwide Australian Labradoodle Association).

True Love Australian Labradoodles

Vychovať zdravé cvičené psy, registrované v celosvetovej asociácii, si vyžaduje veľa času, pozornosti, profesionálnej veterinárnej starostlivosti a neustáleho vzdelávania. Našich psov chceme vychovávať v rodinnej chovnej stanici a vždy ich budeme považovať za členov našej rodiny. Poslaním chovnej stanice True Love Australian Labradoodles je vychovávať šťastné psy, ktorých šteniatka prinesú radosť do vašich rodín a zlepšia kvalitu vášho života tak, ako to robia nám. Psi sú naša radosť a svojím úprimným pohľadom a hravou povahou nám dokážu vyčariť úsmev na tvári každý deň.

Australian Labradoodle Slovakia